Menopauza


Menopauza

Wygaśnięcie miesiączek to proces fizjologiczny, nieuchronny. Menopauza dotyka kobiety najczęściej ok 50-55 roku życia. U części wiąże się z nieprzyjemnymi objawami. Z pomocą specjalistów Ultramedica złagodzisz te dolegliwości.

Menopauza – objawy

Do najczęstszych objawów menopauzy, na które uskarżają się kobiety należą:

  • niepokój, zmiany nastroju
  • uderzenia gorąca
  • problemy z pamięcią,
  • suchość pochwy, obniżenie libido
  • nawracające zapalenia dróg moczowych,
  • nietrzymanie moczu,
  • zmniejszenie elastyczności skóry.

Jak z nimi żyć? Czy można je wyleczyć? Na szczęście terapią menopauzy nie jest powiedzenie pacjentce: niech się Pani przyzwyczai.

Jak leczyć menopauzę?

Istnieje szereg sprawdzonych i  bezpiecznych środków farmakologicznych łagodzących jej objawy. Ważna w terapii menopauzy jest także odpowiednia dieta i ćwiczenia.

Kompleksowa diagnostyka laboratoryjna obejmująca m.in. badania hormonalne, pozwala na podjęcie skutecznego leczenia schorzeń okresu okołomenopauzalnego. Hormonoterapia zastępcza łagodzi m.in. objawy naczynioruchowe, takie jak uderzenia gorąca, zimne poty, kołatania serca.

Aktualne badania dowodzą jednak, że choć jest ona skuteczna w profilaktyce osteoporozy oraz chorób krążenia, to u niektórych kobiet może zwiększać ryzyko rozwoju raka sutka i zakrzepowego zapalenia żył. Dlatego decyzję, czy zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej jest dla pacjentki korzystne, powinien podjąć lekarz ginekolog.

Zauważyłaś u siebie objawy menopauzy? Pozwól sobie pomóc. Zapraszamy na konsultację.


Nasi specjaliści

Baza wiedzy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line